Pradžia Aktualijos
Dėl darbo šaltyje

Žemės ūkio, elektros ir telefonų linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo, statybos ir kiti darbai, atliekami lauke, nesustoja ir žiemą. 

Darbuotojams, kurie dirba lauke arba nešildomose patalpose, kai aplinkos temperatūra žemesnė kaip minus 10 laipsnių Celsijaus, darbdavys ar jam atstovaujantis asmuo privalo suteikti specialias ne trumpesnes kaip 10 minučių pertraukas ne rečiau kaip kas pusantros valandos (DK 159 str. 3 dalis; Papildomų ir specialių pertraukų, įskaitomų į darbo laiką, nustatymo tvarka (Žin., 2003, Nr. 14-559) III sk. 10.2 p.). Pertraukų metu rekomenduojama sudaryti darbuotojams sąlygas sušilti įrengiant laikinai šildomas patalpas ar zonas. Specialiųjų pertraukų metu darbuotojams taip pat rekomenduojama suteikti sąlygas papildomai pavalgyti ir išgerti karštų gėrimų (išskyrus turinčius kofeino, nes dėl jų poveikio greičiau prarandama šiluma).  Darbo vietoje draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus.

Be to, darbdavys privalo aprūpinti darbuotojus specialiais darbo drabužiais apsaugančiais nuo žemos temperatūros pagal „Darbuotojų aprūpinimo asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis nuostatus“ patvirtintus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos1998 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr.77 (Žin., 1998, Nr. 43-1188). Apsauga nuo šalčio – tai viena pagrindinių funkcijų, kurią atlieka žieminiai drabužiai. Reiktų nepamiršti, jog žieminiai drabužiai tai ne tik striukės, batai, kojinės ar šiltos kelnės, bet ir pirštinės, šalikai, kepurės, antveidžiai. Drabužiai ir avalynė turi būti sausi, neaptempti – netgi kiek per dideli. Viršutinis rūbų sluoksnis turėtų būti neperpučiamas vėjo.

Skaityti daugiau...
 
Atsinaujino KNNP profesinės sąjungos valdymo sudėtis

2012 m. sausio 26 d. Preilos bendruomenės namuose įvyko visuotinis Kuršių nerijos nacionalinio parko profesinės sąjungos susirinkimas, kuriame dviejų metų kadencijai išrinktas pirmininkas, komiteto ir kontrolės komisijos nariai, patvirtintas struktūrinio padalinio tarybos narys.

Skaityti daugiau...
 
VISI Į MITINGĄ VILNIUJE!

Lietuvos profesinės sąjungos

2011m. gruodžio 10 d., 12 valandą

kviečia prie LR Seimo.
Vėliau, Gedimino prospektu eisena pajudės link
LR Vyriausybės, ten vyks mitingas.

Kviesk visus: narius, bendradarbius, kaimynus, draugus ir pažįstamus.

Tavo buvimas mitinge – įrodymas, jog valdžios vykdomą politiką būtina keisti. Laikas atsigręžti į savo piliečius ir spręsti jų problemas, o ne apie jas kalbėti.

Jei tuo metu dirbi, prisidėk surengdamas protesto akciją darbovietėje!

Atsivežkite atributiką: vėliavas, organizacijų pavadinimų lenteles, kepures, liemenes, plakatus (pasiimkite švilpukų, barškučių, būgnelių, megafonų ir kt.)
Visos naudojamos priemonės turi garantuoti Jūsų ir šalia esančio saugumą.

 
TAI, KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE DARBUOTOJŲ ATSTOVUS arba PROFESINĖS SĄJUNGOS IR DARBO TARYBOS IŠ ARČIAU

Lietuvos Respublikos teisės aktai įtvirtina du subjektus, turinčius teisę atstovauti darbuotojams: profesinė sąjunga ir darbo taryba. Nors jų paskirtis iš principo ta pati – atstovauti darbuotojams ir ginti pastarųjų interesus, tačiau skiriasi joms suteikti įgaliojimai, sudarymo tvarka, tam tikri veiklos ypatumai. Visa tai pamėginsime apžvelgti, o kartu ir rasti atsakymą, kaip darbdaviai jas turėtų priimti – kaip partnerį ar kaip priešininką, sėkmingos veiklos stabdį.

Skaityti daugiau...
 
PROFESINĖS SĄJUNGOS NELEIS ĮTEISINTI DISKRIMINACIJOS DARBE

Lietuvos profesinių sąjungų nacionalinių junginių koordinacinio centro raštas, dėl LR Darbo kodekso pataisų įteiktas LR Ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui, LR Ūkio ministrui Rimantui Žyliui ir LR teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui.

2011 m. spalio 3 d. Vyriausybės pasitarime LR Ūkio ministras Rimantas Žylius pristatė naują projektą, kuriuo siūlo keisti LR Darbo kodeksą (toliau – LR DK). Projektu siekiama papildyti LR DK nuostatą, leisiančią neva lanksčiau įdarbinti darbuotojus, uždirbančius daugiau nei 6500 litų per mėnesį. Projekto esmė – panaikinti šių darbuotojų  LR DK įtvirtintą socialinę apsaugą atleidimo iš darbo metu, tai yra šiems darbuotojams netaikyti LR DK numatytų įspėjimo apie atleidimą iš darbo terminų, išeitinės kompensacijos dydžių, darbo ir poilsio bei atostogų laiko.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678SekantisPabaiga »

Puslapis 1 iš 8
 

Apklausa

Kaip vertinate MMA padidinimą ?
 

Šiuo metu lankosi

Mes turime 53 svečius online